KISTLER-RITSO EESTI SIHTASUTUS 

Okupatsioonide muuseum

 

Okupatsioonide muuseum on Kistler-Ritso Eesti Sihtasutuse asutatud eraalgatuslik muuseum, mille ülesandeks on koguda, talletada, uurida ning tutvustada Eesti lähiajalugu.
Muuseumi eesmärk on tõsta noore põlvkonna huvi, teadlikkust ja tähelepanelikkust ühiskonnas toimuvate protsesside vastu, hoidmaks ära ajaloo kordumist.

 

Muuseumi rajamine
1998. aastal asutati USA-s Washingtoni osariigis Kistler-Ritso Foundation (Sihtasutus) eesmärgiga koguda dokumente ja mälestusi Eesti lähiajaloost. Samaaegselt loodi Eestis Kistler-Ritso Eesti Sihtasutus, mille ülesanne oli rajada Tallinnasse okupatsiooniaega kajastav muuseum. Kistler-Ritso Eesti SA on loomisest saadik tegelenud Okupatsioonide muuseumi tegevuse koordineerimisega.
Muuseum rajati Olga Kistler-Ritso eraannetuse toel (ca 2,5 mln EUR). Muuseum avati külastajatele 1. juulil 2003.

 

Muuseumi nõukogu ja juhatus
Muuseumi nõukokku kuuluvad oma ema, Olga Kistler-Ritso, asutajaõigused üle võtnud Sylvia Thompson, Michael Keller (Stanfordi ülikooli raamatukogu direktor), Merju Künnapuu ja Sten Tamkivi.
Kistler-Ritso Eesti Sihtasutuse juhatuse liikmed on Merilin Piipuu ja Marko Poolamets.

Muuseumi rajamise patrooniks oli selle algusperioodil Lennart Meri ja muuseumi teadusliku sisu eest vastutas ajaloodoktor Enn Tarvel.

 

 

Free Joomla! template by L.THEME