Naiste õigustele pühendatud üritustesari #naistEST kutsub osa saama TASUTA dokumentaalfilmide programmist Okupatsioonide muuseumis!

16. märtsil 18.00 "Mehed ja naised", prantsuse dokumentaalfilm meeste ja naiste õigustest üle terve maailma. Film on prantsuse keeles ingliskeelsete subtiitritega (1h 55, Frédérique Bedos, 2015).

30. märtsil 18.00 rootsi dokumentaalfilm Astrid Lindgreni elust (Kristina Lindström, 2015) kirjaniku ja stsenaristina. Pipi Pikksuka, Vahtramäe Emili, Karlsson Katuselt ja paljude teiste tegelaskujude loojana, on Astrid Lindgren tuntud üle kogu maailma kui lastekirjanduse uuendaja.

11. aprillil 18.00 "Pikk tee", taani dokumentaalfilm feminismi ajaloost Taanis, selle sünnihetkest kuni tänapäevani (2016).

27. aprillil 18.00 "Ole ilus ja vaiki", prantsuse dokumentaalfilm, milles autor võtab luubi alla naiste koha filmimaailmas prantsuse ja ameerika filminäitlejannade näitel: oleksite te valinud sama ameti kui te oleksite mees? Kas vananeval näitlejannal on filmimaailmas kohta? Kas te olete unistanud filmirežisööri ametist? Film on prantsuse keeles ingliskeelsete subtiitritega (1h 55, Delphine Suyrig, 1976).

Kõik seansid tasuta!


Okupatsioonide muuseumis on 30. aprillini avatud kolmiknäitus #naistEST, mis käsitleb feminismi ajalugu Eestis ning Põhjamaades ja Prantsusmaal eri nurkade alt. Näha saab prantsuse fotograafi ja feministi Nicole Miqueli kolmest fotoseeriast koosnevat näitust "Cherchez la femme", eesti ajaloolase Evelin Tamme koostatud näitust Eesti naiste õiguste eest võitlejast, 20. sajandi suurkujust Marie Reisikust "Eesti naisliikumise juubeliaasta: Marie Reisik 130" ja Rootsi suursaatkonna Eestisse toodud näitust "Feministliku välispoliitika teerajajad. Naised Rootsi diplomaatias alates 1632 kuni tänapäevani".
Loe lähemalt siit...

 

Tule räägi meile oma lugu!

22. juulil avame KGB vangikongid! Lindistasime sel puhul Enn Tarto ja Ageeda Paaveli mälestusi.

Kui Sinul või Sinu pereliikmel on jagada mälestusi seoses Pagari 1 hoonega, sealsete vangikongidega, inimestega või ülekuulamistega, tule 22 juulil ajavahemikul 13.00-17.00 KGB vangikongide muuseumisse Pagari 1!

Read more ...

Pressiteade: Pagari tänaval asuvad endised KGB vangikongid avatakse esimest korda külastajatele

Read more ...

Pressiteade: Ehitus käib: Pagari tänava KGB vangikongid avatakse juulis

Read more ...

Okupatsioonide muuseum leidis joonistusaktsiooniga 10 noort ajaloosaadikut

Read more ...

Tööpakkumine: tule meie külastusjuhiks!

Read more ...
Nimi:
E-post:

Free Joomla! template by L.THEME