Koostöös NUKU ja Vaba Lavaga pakume 9. klassidele ja gümnaasiumigruppidele võimalust tellida hariduslikke pakette teatrikülastusega, millele lisandub muuseumitund enne või pärast etenduse vaatamist.

Teatrielamust pakub lavastus „Enne meid oli veeuputus”, mis esietendub 22. märtsil. Tegemist on EV100 teatrisarja „Sajandi lugu” järgmise kümnendilavastusega 1980. aastatest, mille toovad Vaba Lava saalis lavalaudadele Jaak Kilmi ja Kiur Aarma.


Antud projekti raames on võimalik valida etenduse juurde järgmisi muuseumitunde:

 • Muuseumitund „Kuidas toimib demokraatia” – telli kooli.
  Demokraatlikus riigis on võim rahval. Meil on vabadus ja võimalus teha otsuseid vastavalt oma südametunnistusele, eesmärkidele, tõekspidamistele jne. Palju me aga mõtleme, mis on meie otsuste tagajärjed või kui suur tähtsus võib olla ühel häälel? Tund kaardistab ja avab demokraatliku ühiskonnaga seotud põhimõtted 1980. ja 1990. aastate ajaloolistele sündmustele toetudes.

 • Muuseumitund „80ndate pöördelised sündmused” – telli külastusega KGB vangikongidesse.
  Muuseumitund pakub võimaluse näha seni avalikkusele suletud kurikuulsaid vangikonge ning ühiselt arutleda jälgimisühiskonna üle. Uuritakse KGB tegevust Eesti NSVs, analüüsitakse, milliste valikute ees seisid inimesed 80ndatel aastatel ning millised pöördelised sündmused viisid Eesti iseseisvuse taastamiseni.

 

 • Muuseumitunde viivad läbi Okupatsioonide muuseumi juhendajad.
 • Broneerides märksõnaga „nuku” on hind muuseumitunnis osalejale 3.50 eurot, teatripiletiga kokku 20.50 eurot (iga 10 õpilase kohta 1 õpetajapilet tasuta).
 • Muuseumitunni kestus 60–90 minutit. Grupi suurus muuseumitunnis max 25 inimest.
 • Täpsem info muuseumitundide osas tel 6660 045 või This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 
 • Lisainfo ja teatripiletite broneerimine tel 6679 510 või This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Meediakajastus: Teatrisari "Sajandi lugu" jõuab Vaba Lava ja NUKU vedamisel kaheksakümndatesse

Sündmus Facebookis: Lavastus "Enne meid oli veeuputus" (teatrisari Sajandi lugu)

Teematrellid sotsiaalmeedias:
#sajandilugu;
#teatrisari;
#ev100;
#kgbvangikongid.

 

Free Joomla! template by L.THEME