KGB vangikongide avamine pälvis auhinna Turismitegu 2017


4. oktoobril toimunud Tallinna ettevõtluspäeva vastuvõtul kuulutati välja Tallinna ettevõtlusauhindade 2017 võitjad. Endiste KGB vangikongide avamist külastajatele tunnustati tiitliga Turismitegu 2017.

Tallinna ettevõtlusauhindade konkursi eesmärgiks on tunnustada ning väärtustada ettevõtjaid ning kõiki ettevõtlikke organisatsioone. Tallinna Ettevõtlusamet jagas tublimatele ettevõtjatele välja ettevõtlusauhinnad seitsmes põhikategoorias: Arendusprojekt 2017, Koostööprojekt 2017, Särav startija 2017, Turismitegu 2017, Töökohtade looja 2017, Vastutustundlik ettevõtja 2017, Ökouuendus 2017.

Parimaks turismiteoks tunnistati Pagari tänaval asuvate KGB vangikongide avamine. Seni avalikkusele suletuks jäänud Nõukogude okupatsiooni aegne üks kurikuulsamaid ja kardetumaid eeluurimisvanglaid on sellest suvest avatud kõigile. KGB vangikongid kui inimõiguste ränga rikkumise vaikiv ja vahetu tunnistaja on oma autentse keskkonnaga äärmiselt huvipakkuv nii kohalikule kui välismaisele turistile.

Konkursi kategooriad ja võitjad on avaldatud Tallinna ettevõtluspäeva kodulehel ettevotluspaev.tallinn.ee.

Endised KGB vangikongid Tallinna vanalinnas, Pagari 1 avati külastajatele 22. juulil 2017.
KGB vangikongide ekspositsioon valmis Okupatsioonide muuseumi (Kistler-Ritso Eesti SA) eestvedamisel koostöös Eesti Mälu Instituudi ja Eesti Muinsuskaitse Seltsiga.
Vangikongide avamise projekti toetajad on Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Eesti Sõjamuuseum – kindral Laidoneri muuseum ja Okupatsioonide muuseum (Kistler-Ritso Eesti SA).

KGB vangikongid on külastamiseks avatud iga päev 11.00-18.00.

Lisainfo: KGB vangikongid.

 

Free Joomla! template by L.THEME