Okupatsioonide muuseum koostöös Rootsi Suursaatkonnaga kutsub näituse “Rändelood – eile ja tänaˮ raames 21. septembril kell 17.00 filmiõhtule! Linastub režissöör Hogir Hirori dokumentaalfilm “The Girl Who Saved My lifeˮ (“Tüdruk, kes päästis mu eluˮ). Filmile eelneb arutelu Rootsi välisministeeriumi rände ja põgenike küsimuse koordinaator, suursaadik Nicola Clase ja endise siseministri, riigikogu liikme Hanno Pevkur osavõtul. Mõttekäike Euroopa rändeteemade hetkeseisu üle modereerib Eesti Inimõiguste Keskuse juhataja Kari Käsper. Arutelu toimub inglise keeles.

Filmiõhtul saab külastada näitust “Rändelood – eile ja tänaˮ, mis on avatud veel vaid 24. septembrini!
Sissepääs tasuta!

Dokumentaalfilm “Tüdruk, kes päästis mu eluˮ
Film linastub rootsi keeles ingliskeelsete subtiitritega (79 min).
2014. aasta augustis jättis dokumentaalfilmide režissöör Hogir Hirori oma lapseootel naise Rootsi ja pöördus tagasi oma kodumaale Iraagi Kurdistani, et jäädvustada sõjapõgenike lugusid. Enam kui 1,4 miljonit inimest on põgenenud ISIS-e terrori eest. Ta kutsutakse kaasa helikopterilennule Shingali mägedesse, kus on sajad tuhanded inimesed ISIS-e piiramisrõngas ning neil on puudus nii toidust kui veest. Teel helikopteri juurde leiab ta 11-aastase valudes vaevleva tüdruku, kes lebab üksinda kõrvetava kuumuse käes. Hogir otsustab maha jääda ja teda aidata. Hiljem saab ta teada, et helikopter kukkus alla. Väike tüdruk on päästnud ta elu. Hogir tahab tüdruku uuesti üles leida ning näeb oma teel paljusid sõjaohvreid: naisi, kes on ISIS-ele orjadeks müüdud, purustatud perekondi, röövitud lapsi, mehi, kellel on pea otsast raiutud, lõhutud elusid.

Režissöör Hogir Hirori: “See dokfilm on minu rahvast, mu kodumaast ja mu elust. Sellest, kuidas ajalugu kordub, sõdadest ja viletsusest, kus naised ja lapsed on suurimad ohvrid. Kuid see on ka lootusest ja armastusest, mis läbi pimeduse paistab.ˮ

Hogir Hirori sündis 1980. aastal Duhokis, Kurdistanis. 1999. a põgenes ta Rootsi ja elab praegu Stockholmis. Ta töötab vabakutselise fotograafi, toimetaja ja režissöörina. Talle kuulub produktsioonifirma Lolav Media.

Free Joomla! template by L.THEME