Okupatsioonide muuseum leidis noored ajaloosaadikud


Okupatsioonide muuseumi joonistusaktsioonis “Tule Eesti ajaloosaadikuks” osales ligi 200 last ja noort 17 koolist üle Eesti. Peamised kujutatud teemad olid Balti kett, Euroopa Liiduga ühinemine, aga joonistati ka Eesti kultuuritegelasi, nõukogude perioodi ning sõdade sündmuseid. Konkursi tase oli väga kõrge ning sisukaid töid kogunes palju. Konkursil osalejate seast loositi välja 24 elamuslikku auhinda ja valiti 10 ajaloosaadikut, kelle pilte eksponeeritakse rahvusvahelisel rändnäitusel, mis tähistab Eesti 100. juubelit Euroopa ja Põhja-Ameerika suurlinnades.

Eesti ajaloosaadikud rändnäitusel on Kertu Annok, Sten Roos, Indra Dyite Singh, Emma-Henelin Mandli, Kätlin Saarnak, Piia-Lota Toomast, Annabel Lindmets, Iris Mäeots, Karolina Nazaruk, Vitalina Vinagradovna. Muuseumil on plaanis viia saadikutega läbi ka intervjuud, et autorite lood täiendaks näitusel eksponeeritud pilte.

Valituks osutunud ajaloosaadikute pildid lisatakse Eesti 100. juubeliaastat tähistavale rändnäitusele, mis külastab 2018. aastal Ameerika Ühendriikide suurlinnu, sealhulgas San Franciscot, Washingtoni, Bostonit ja Torontot. Näituse eesmärk on näidata Eestit vaatamata oma väärikale vanusele uudishimuliku, arengujõulise, loomingulise ja nooruslikuna. Näitus keskendub eestlaste visadusele, mis on viinud Eesti 21. sajandil tehnoloogiliste lahenduste lipulaevaks. Rõhutades nooruslikku loomust kaasame näituse tegevusse lapsi ja noori ning toome esile nende nägemuse Eesti minevikust, olevikust ja tulevikust. Näitus on juba koostamisel ja valmib 2017. aasta detsembriks.

“Saabunud joonistused olid väga eriilmelised ja originaalsed. Rõõm on näha, et ajalooteemad pakuvad noortele huvi ning mõeldakse ka keeruliste teemade peale nagu näiteks sõjaperioodid või nõukogude aeg. Samuti tulevad töödest esile Euroopa Liiduga liitumine ning sellega seotud aktuaalsed küsimused nagu rahvusvaheline koostöö või euro kasutuselevõtt. Meil on hea meel, et saame oma näitusel eksponeerida neid toredaid ja nutikaid töid,” sõnas rändnäituse projektijuht Keiu Telve.

Aktsioonis osalejate vahel loositi välja 24 kinkekaarti ja auhinnad ootavad järgnevaid tublisid joonistajaid: Linda-Liis Laikoja, Edili Uibo, Hanne Grete Hanvere, Christina Veebel, Mialeene Theresa Jahnke, Nikolas Sild, Kelly-Liis Meriküll, Edera-Elizee Krüger, Raiko Lemberg, Ken-Kermo Kasemaa, Angela Palu, Eerika Sarapuu, Mona Lamus, Kärtu Pärnasalu, Maari Veske, Nathaly Kroll, Mari Eskel, Robert Tristan Trumberg, Tauri Tammela, Nikita Krotenko, Laura-Lisandra Lepp, Rico Romet Peterson, Renate Leika, Ketli Saks.
Auhinnad saab kätte Okupatsioonide muuseumi kassast isikut tõendava dokumendi alusel. Juhul, kui pole võimalik ise kingitusele järgi tulla, palub muuseum võtta ühendust projektijuhi Keiu Telvega ning elamuslik kingitus jõuab kindlasti osalejani.

 

Elamuslike kingitustega toetasid konkurssi Tartu Seikluspark, Valgeranna Seikluspark, Forum Cinemas, Aura Veekeskus, Tervise Paradiis spaa-hotell & veekeskus, Ronimisministeerium, Megazone Seikluskeskus ja Škoda jäähall.

Rändnäitus valmib koostöös EV100-ga.

 

Lisainfo:
Keiu Telve
Rändnäituse projektijuht
53 843 779
keiu(at)okupatsioon.ee

 

Free Joomla! template by L.THEME