Otsiabi

Saada link Prindi PDF

Muuseumi varakambri kasutamine

Muuseumi varakamber asub aadressil okupatsioon.entu.ee/public.

Varakambrisse sisenemiseks valige avalehelt teemade pilvest huvipakkuv teema või otsige ise lahtris pime kana leiab tera. Otsingusse võib korraga sisestada ka mitu sõna ning soovitatav on kirjutada sõna ainult kuni käände alguseni. Otsing ei erista suuri ja väikseid tähti.


Muuseumi kogude märksõnastamine on alles algusjärgus, kuid otsingus on juba praegu võimalik kasutada järgmisi märksõnu: sõda, miilits, vead, punased pühad, vangilaager, Eesti armee, dissidentlus, piiritsoon, küüditamine, kolhoos-sovhoos-artell, pension, raamatukogu, propaganda, metsavendlus, defitsiit, vabadusvõitlus, oktoobrilapsed-pioneerid-kommunistlikud noored, baaside leping, vastupanu, eestlased nõukogude armees, represseerimine, KGB, põgenikelaager, põgenemine, välismaa sugulased, Saksa armee, Välis-Eesti, reklaam, malev, eluoluline, tööstustoodang, tsiviilkaitse, MRP, saksa aeg, tsensuur, salastatud, rehabiliteerimine, laagris/asumisel valmistatud, Umsiedlung.

 

Vaata näiteid, mida muuseumi varakambrist leida võib, SIIT...

 

Otsingu tulemused

Otsingu tulemused kuvatakse nimekirjana, üleval on näha otsingule vastavate tulemuste arv. Valikut saab kitsendada lisades otsingukasti täpsustavaid sõnu või numbreid.

Konkreetse museaali valimisel näete põhjalikumat informatsiooni. Kui museaalist on mitu fotot, siis vahetuvad need automaatselt. Soovi korral saab piltide all olevate punktide peale vajutades fotosid ka eraldi vaadata. Kui objekti kujutis on pdf- või Word-dokument, ei ole seda avalikus aknas võimalik vaadata. Nende failide vaatamiseks palume muuseumiga tagasiside kaudu ühendust võtta. Otsingu tulemuste nimekirja tagasi saamiseks vajutage tagasi liikumise noolt (brauseri back-nupp). Entu logol klikkides satute uuesti varakambri avaaknasse. Varakambri päises asuvat sisselogimisnuppu saavad kasutada vaid piiramatu ligipääsuga kasutajad.


Tagasiside saatmine

Muuseumi varakambrit kasutades näete all paremas nurgas meiliaadressi, kuhu on väga oodatud tagasiside (näiteks kui märkasite viga või teil on huvitavat informatsiooni antud museaali kohta). Samuti on oodatud soovitused varakambri kasutamise osas.


Isikuandmed

Kui leiate andmebaasist isikuandmed või foto, mille avalikustamist te ei soovi, võtke muuseumiga ühendust.