Kollektsioon

Saada link Prindi PDF

Muuseumi kollektsioonist

 

2003. aastal avatud Okupatsioonide Muuseum kajastab Eesti lähiajalugu aastatel 1940–1991. Muuseumi kollektsioon, mille moodustamist alustati juba
1998. aastal, sisaldab esemeid, fotosid ja dokumente Nõukogude ja Saksa okupatsiooniperioodidest, kajastades toonast elu kogu selle ilus ja valus.

Alates 2015. aasta suvest on kõikidel inimestel võimalik interneti teel muuseumi kogudega tutvuda. Muuseumi varakambrisse pääseb aadressilt okupatsioon.entu.ee/public ja allpool oleval otsiaknal klikkides. Täpse kasutusjuhendi leiab alammenüüst OTSIABI.

Andke meile julgelt märku, kui teil on ettepanekuid kasutusjuhendi paremaks tegemise osas!Kogude kasutamistingimused

Peaaegu igale museaalile on andmebaasis lisatud väikese resolutsiooniga kujutis, mida võib vabalt kasutada, lähtudes kahest nõudest:

  • kujutist ei tohi muuta (nt lõigata ära inforiba)
  • kujutise kasutamisel sotsiaalmeedias või oma ettekandes tuleb museaali täiskirjele lisada URL-aadress.
    Näiteks kasutades plakati 000681/000 kujutist, tuleb lisada aadress https://okupatsioon.entu.ee/public-fond/entity-91445

Museaalide digitaalseid kujutisi ei või kasutada ärilistel eesmärkidel, trükistes ega meenete tootmiseks.
Tellimine

Digiteeritud museaali kvaliteetse faili saamiseks või kujutise ärilisel eesmärgil kasutamiseks pöörduge muuseumi varahoidja, Külli Jaakoni poole: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. või tel 668 0250.