Okupatsioonide Muuseumi FILMIPÄEVAD 2013

Saada link Prindi PDF

23.–25. oktoobrini toimusid Okupatsioonide Muuseumi filmipäevad

Kolmapäeval, 23. oktoobril

14.00 „Pronksöö“, rež Urmas E. Liiv, Eesti 2007

Dokumentaalfilm pronksmehe vastuolulisest sümboolsest tähendusest, monumendi ümberpaigutamisest Kaitseväe kalmistule ning kaasnenud rahutustest Tallinnas 2007. aasta aprillikuus.

18.00 „Vasturääkiv ajalugu“, rež Inara Kolmane ja Uldis Nieburgs, Läti 2010

Filmis avatakse Läti lähiajaloo erinevaid tõlgendusi ja tähistatavate mälestuspäevade vastuolulisust kolme tegelase jutustuse kaudu. Oma loo räägib lätlane, kes on olnud Nõukogude okupatsiooni metsikuste tunnistajaks; juut, kel õnnestus lätlaste seas elades pääseda holokaustist; ja venelane, kes sattus Lätisse saksa sõjavangina ja jäigi sinna elama, kui Punaarmee 1945. aastal Läti taasokupeeris.

 

Neljapäeval, 24. oktoobril

14.00 „Eva kaks elu“, rež Esther Hoffenberg, Prantsusmaa 2005

Dokumentaalfilm Poolas jõukas luterlikus saksa peres kasvanud Evast. Eva abiellub Samiga, õpib
tundma juudi rahva kultuuri ja ajalugu, puutub kokku juutide saatusega Poola getodes ja kontsentratsioonilaagrites ning pöördub juudi usku.

18.00 „Leek ja Sidrun“, rež Ole Christian Madsen, Taani 2008

Kopenhaagen 1944, Saksa okupatsioon Taanis. Leek ja Sidrun on vastupanuvõitlejad, kelle ülesanne on kõrvaldada saksa ohvitsere ja nende Taani kollaborante. Filmis, mis põhineb tõsielusündmustel, on tihedalt põimunud küsimus usaldusest ja keerulistest valikutest. (eestikeelsete subtiitritega)

Filmi treilerit saab vaadata siit.

 

Reedel, 25. oktoobril

Enne filmide vaatamist tervitab publikut väikese suupistega Lõuna-Korea Saatkond Helsingist.

14.00 „Talvise liblika lend“, rež Kim Kyu Min, Lõuna-Korea 2011

11-aastane Jin Ho ei usu oma isa, kes rääkis, et kunagi sõi ta iga päev kana. Jin Ho unistab kana söömisest ja igal õhtul enne magamajäämist kujutleb ta end kokana kana küpsetamas. Põhja-Koreast põgenenud režissööri Kim Kyu Min’i esimene täispikk film kirjeldab Põhja-Korea elanike habrast igapäevaelu, mille lahutamatuks osaks on pidev näljatunne ja toidu hankimine.

Filmi treilerit saab vaadata siit.

18.00 „Laager 14 – totaalne kontrolltsoon“, rež Mark Wiese, Lõuna-Korea, Saksamaa 2012

Poliitvangide lapsena vangilaagris üles kasvanud Shin Dong-huykil õnnestub laagrist põgeneda ja jõuda pärast kuid kestnud põgenemist Lõuna-Koreasse. Ta on ainuke teadaolev vangilaagris sündinu, kel on õnnestunud Põhja-Korea „totaalsest kontrolltsoonist“ põgeneda. Shin Dong-huyki lugu illustreerivad animeeritud stseenid, varjatud kaameraga filmitud seigad laagrist ning intervjuud endiste laagrivalvuritega.

Filmi treilerit saab vaadata siit.

Filmid linastuvad originaalkeeles ingliskeelsete subtiitritega

SISSEPÄÄS TASUTA!